לומדת אבטחת מידע למפעלים

המלצות מלקוחות שביצעו שימוש בלומדה

עיריית אופקים
עיריית אופקים
עמיצור דמרי -CISO
קרא עוד
מערכת CYBREEX הינה מערכת הדרכה מקיפה ומעניינת המאפשרת לכל העובדים לעבור הדרכות קצרות, ממצות ויעילות בתחומי הגנה הסיבר. הצלחנו להעלות את רמת המודעות של העובדים באופן מרשים ובתרגולים האחרונים כבר עמדנו על 92% הצלחה. ההדרכה והתרגילים שביצענו באמצעות המערכת תרמו לשפר את רמת המחייבות והמודעות של העובדים, הרבה בזכות כך שהמערכת ידידותית למשתמש קלה להפעלה ולתרגול ומעניינת. ממליץ בחום
מועצה איזורית חוף השרון
מועצה איזורית חוף השרון
CISO
קרא עוד
חבר'ה מקצועיים ואכפתיים שיודעים לתת מענה מצויין לאורך הדרך ומסביב לשעון. תודה רבה לחברת סייבריקס על העזרה והשירות!
משכ"ל
משכ"ל
MIC
קרא עוד
המערכת מומלצת על ידי אתר מרכז השלטון המקומי - MIC
Previous
הבא

העלאת מודעות בדרך הקלה

◄לומדה מעניינת וחוויתית להתמודדות עם סיכוני סייבר לעיריות 
◄מערכת הכשרה פשוטה ואוטומאטית 
◄הצהרת הבנה באמצעות מערכת קרא וחתום
◄תעודה בסיום הקורס 
◄מוצר מומלץ באתר מרכז השלטון המקומי 

לומדת אבטחת מידע למפעלים: כלים להתמודדות עם סיכוני הסייבר בעידן הדיגיטלי

בעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים, אבטחת מידע היא נושא קריטי עבור כל ארגון, ובמיוחד עבור מפעלים המנהלים מערכות תפעוליות מורכבות.

רוב העובדים במפעלים אינם בעלי רקע טכנולוגי, ומתקשים להבין את מורכבות איומי הסייבר. זהו מצב בעייתי, שכן טעות אנושית אחת עלולה לחשוף את כל הארגון לפריצות והונאות.

הפתרון? לומדות אבטחת מידע אוטומטיות, המתוכננות להנגיש את הנושא המורכב לכלל העובדים, כולל העובדים הלא טכנולוגיים במפעלים.

החשיבות של הדרכת אבטחת מידע למפעלים

לומדות אבטחת מידע למפעלים הן מערכות ממוחשבות המספקות הדרכה מקוונת בנושאי אבטחת מידע. ייחודן הוא ביכולתן להתאים את התוכן והשפה לרמת ההבנה של העובדים, גם לעובדים המוגדרים "לא טכנולוגיים".

ההסברים שמועברים לעובדים הם פשוטים תוך שימוש במונחים פשוטים ודוגמאות יומיומיות.

מפשטים את המידע עבור העובדים

לדוגמה, במקום לדבר על "הצפנה א-סימטרית", הלומדה תסביר: "כמו שאתה נועל את המגירה במשרד עם מפתח שרק לך יש, כך גם המידע הדיגיטלי שלך מוגן על ידי 'מפתח' וירטואלי".

באופן דומה, במקום להשתמש במונח "הנדסה חברתית", היא תאמר: "זה כמו כשזר מתקשר ומתחזה לטכנאי כדי לגנוב את הסיסמה שלך".

שילוב של לימוד ותרגול מעשי

מעבר להנגשת המידע, הלומדות מציעות גם תרגול מעשי. הן מדמות תרחישים אמיתיים כמו קבלת מייל חשוד או גלישה באתר לא מאובטח, ומאפשרות לעובדים לתרגל תגובות נכונות בסביבה בטוחה. כך, כשיתקלו במצבים דומים בעבודה, הם יידעו כיצד להגיב.

מערכת ניהול מצויינת

חלק חיוני נוסף הוא מעקב אחר התקדמות הלמידה. הלומדה מנטרת את ביצועי העובד וכמה הוא התקדם בתוך המערכת. בסוף כל יחידה יש מבחן הבנה קצר, המוודא שהעובד הפנים את החומר.

מבחנים אלה אינם מאיימים או טכניים מדי; הם מבוססים על שאלות מעשיות שנלמדו כחלק מההדרכה.

הצהרת הבנה ותעודת סיום

עם סיום הקורס, העובד מקבל תעודה. התעודה משקפת את ההצלחה של העובד כמובן אבל יותר מכך, יש אפקט פסיכולוגי שאנחנו מעוניינים ליצור. עובד ששומע את המילה סייבר, בייחוד עובד לא טכנולוגי, עלול לחשוב שסייבר שייך רק לעולמות ההייטק, חיל המודיעין וכו', ולא שייך לעולמות של מפעלים.

עובד שעבר את הלומדה בהצלחה, וקיבל תעודה, מרגיש גם מבחינה פסיכולוגית שהוא יודע להתמודד עם ניסיונות תקיפה בארגון.

עדכונים שוטפים

יתרון משמעותי של הלומדות האוטומטיות הוא היכולת לעדכן אותן בקלות. עולם הסייבר משתנה במהירות, עם איומים חדשים המופיעים מדי שבוע.

המערכת מתעדכנת באופן שוטף עם מידע על טקטיקות התקפה עדכניות, כך שהעובדים תמיד מודעים לסכנות האחרונות.

חלק מאסטרטגיה רחבה יותר

חשוב להדגיש שהטמעת לומדה כזו היא חלק מאסטרטגיה רחבה יותר. לצד הלמידה האישית, חברות רבות משלבות פעילויות נוספות כמו סימולציות של פריצה ארגונית, ניוזלטרים שבועיים בנושא אבטחת מידע ועוד.

תרבות ארגונית של אבטחת מידע

השורה התחתונה היא שאבטחת מידע אינה רק עניין טכני – זוהי תרבות ארגונית. לומדות אוטומטיות מאפשרות לכל עובד, ללא קשר לתפקידו או רקעו, להבין את חשיבות הנושא ולקחת חלק פעיל בהגנה על הארגון.

בעולם שבו כל קליק עלול להיות פתח למתקפה, חינוך והעצמה של העובדים הם המפתח להגנה אמיתית.

המאפיינים המיוחדים של לומדת אבטחת מידע למפעלים

לומדת אבטחת מידע למפעלים כוללת מספר מאפיינים מיוחדים המותאמים לצרכים הייחודיים של עובדים בסביבת ייצור ותפעול:

התאמה לעובדים לא טכנולוגיים

עובדים במפעלים רבים אינם בעלי רקע טכנולוגי וזקוקים להדרכה פשוטה וברורה. הלומדה מותאמת במיוחד לעובדים אלו, עם הסברים פשוטים ודוגמאות מעשיות מחיי היומיום במפעל.

תרחישים מעשיים

הדרכת אבטחת מידע למפעלים כוללת תרחישים מעשיים המדמים מצבים אמיתיים כמו קבלת מייל חשוד, ניסיון פישינג, או גלישה באתר לא מאובטח. התרגול המעשי מאפשר לעובדים לתרגל תגובות נכונות בסביבה בטוחה ולהיות מוכנים למקרים אמיתיים.

מערכת מעקב ובקרה

הלומדה כוללת מערכת מעקב ובקרה המאפשרת למנהלים לבדוק את התקדמות הלמידה של כל עובד, לראות אילו יחידות הוא השלים וכמה זמן הוא הקדיש ללמידה. בסוף כל יחידה יש מבחן הבנה קצר המוודא שהעובד הפנים את החומר.

הצהרת הבנה ותעודת סיום

בכל סוף קורס, העובד נדרש לחתום על הצהרת הבנה המאשרת שהוא עבר את הקורס והבין את תכניו. בנוסף, כל עובד מקבל תעודת סיום המהווה אישור להשתתפותו ולהצלחתו בקורס.

תהליך זה מגביר את המחויבות והאחריות האישית של העובדים כלפי אבטחת המידע.

סקרי שביעות רצון

סקרי שביעות רצון מהווים כלי חשוב לבחינת ההצלחה והיעילות של הלומדה. במסגרת סקרי שביעות הרצון שערכנו בקרב עובדי מפעלים שלמדו באמצעות הלומדה, התקבלו משובים חיוביים ביותר.

העובדים דיווחו על הבנה טובה יותר של נושאי האבטחה ועל תחושת בטחון רבה יותר בהתמודדות עם סיכוני סייבר.

סיכום

לומדת אבטחת המידע למפעלים היא כלי חיוני להעלאת המודעות לסיכוני סייבר ולהקניית הידע הנדרש לעובדים. בעידן הדיגיטלי, בו איומי הסייבר מתחדשים ומתעצמים כל הזמן, חיוני שכל עובד במפעל יהיה מודע לסכנות וידע כיצד להגן על המידע הרגיש של הארגון.

לומדות אבטחת מידע אוטומטיות מאפשרות לכל עובד, ללא קשר לרמת הידע הטכנולוגי שלו, להבין את חשיבות הנושא ולנקוט פעולות נכונות בעת הצורך.

כך, הלומדה תורמת לשמירה על ביטחון המידע והמערכות במפעל ומחזקת את ההגנה על הארגון כולו.

השאירו פרטים ועברו לקבלת הדגמה על המערכת

אנחנו חוזרים במהירות:)

דילוג לתוכן